Liceum Plastyczne w Oliwie

Dzięki dotacji ze środków MKiDN z Programu "ROZWÓJ INFRASTRUKTURY KULTURY" mamy świetnie wyposażoną pracownię fotograficzną i multimedialną.

  
 

KADRA

Piotr Bogdanowicz DYREKTOR OSSP i LP
ur.1943 w Warszawie, w roku 1969 ukończył studia na Wydziale malarstwa w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Gdańsku. W latach 1974- 1980 był kierownikiem Studium Pedagogicznego w macierzystej uczelni. Autor podręczników do plastyki: "Człowiek i przestrzeń", "Człowiek i czas", "Człowiek i sztuka" "Dom i okolica". Organizator Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Trójmieście. Dyrektor Ogólnokształcącego Liceum Programów Indywidualnych oraz Liceum Plastycznego. Długoletni wykładowca ASP w Gdańsku.

dr Joanna Jakubowska Z-CA DYREKTORA DS. ARTYSTYCZNYCH, HISTORIA SZTUKI, FILOZOFIA
magister filozofii, doktor kulturoznawstwa, interesuje się problematyką percepcji, analizą fenomenów kulturowych oraz wpływem przemian percepcji ludzkiej na edukację, metodologię badań humanistycznych i analizę obiektów kulturowych. Prowadzi badania dotyczące obrazu, wizualności, edukacji i przestrzeni ekspozycyjnej. Publikowała m. in. w Kulturze Współczesnej, Kulturze i Edukacji, Estetyce i Krytyce.

Joanna Wyrostkiewicz RYSUNEK I MALARSTWO, REKLAMA WIZUALNA
W 2001r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom w zakresie malarstwa sztalugowego w prac. prof. Jacka Waltosia. Bierze udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i za granicą oraz uczestniczy w plenerach malarskich.  
Obecnie mieszka i tworzy w Gdańsku. W kręgu zainteresowań znajduje się przede wszystkim rysunek, malarstwo olejne, pastele, akwarela. Poza tym zajmuje się grafiką komputerową, projektuje okładki i ilustracje do książek.

Andrzej Zbigniew Leszczyński FOTOGRAFIA 
Ur. 1960 w Sopocie. 1989 dyplom w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie u Mieczysława Cybulskiego, 2006 dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi u prof. Grzegorza Przyborka.
Obecnie współpracuje z  Liceum Plastycznym w Gdańsku Oliwie i ASP w Gdańsku.
Wieloletni fotograf-dydaktyk, swoją wiedzą wspiera amatorów fotografii cyfrowej (www.fotoedu.pl).
Członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej, Stowarzyszenia Twórców. 
Udział w wystawach; wyróżnienia i nagrody.

Wojciech Juchniewicz TECHNIKI GRAFICZNE, RYSUNEK I MALARSTWO
Absolwent Wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Nauczyciel technik graficznych oraz rysunku i malarstwa. Prowadzi różnorodne zajęcia plastyczne i warsztaty sitodruku w ośrodkach kultury.
Członek grupy Trupa Trupa. 
Obszary działania: malarstwo, grafika, video, muzyka.
Nagrody i wyróżnienia: 17. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych "Promocje" w Legnicy; 4 Biennale Grafiki Studenckiej w Poznaniu; III edycja konkursu malarstwa "Samsung Art Masters".

Tomasz Zabrocki RZEŹBA
Pedagog. Niezłomny poszukiwacz wiedzy. Znawca kultury Dalekiego Wschodu. 
Absolwent Wydziału Rzeźby Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku.
Nauczyciel-instruktor rysunku w Gdańskim Archipelagu Kultury - Winda ( IKA " WINDA" ) w Gdańsku Wrzeszczu.